Hakkımızda

Çocuk kitaplarına ilgimiz 2014 yılında kızımızın aramıza katılmasıyla başladı. Kitaplara ve kitap okumaya olan sevgimiz okuduğumuz her yeni çocuk kitabıyla daha da arttı.
Çocuk kitaplarının her bütçeye göre ulaşılabilir ve çok pahalı olmaması gerektiğini düşündüğümüz için bu sayfayı yapmaya karar verdik.
Türkiye’de özellikle yabancı dilde çocuk kitaplarına uygun fiyata ulaşmak konusunda bir zorluk olduğunu gördük. Bu nedenle bu sayfa aracılığıyla hem beğendiğimiz kitapları uygun fiyatlarla sizlere ulaştırmak için hem de çocuklarımıza onların ilgi ve meraklarını artıracak, yaratıcılıklarını geliştirecek kitapları sunmayı hedefliyoruz.
Yabancı dil öğrenmek ile ilgili çocuklarımızın erken yasta motivasyonlarını, isteklerini artırmak konusunda çocuk kitapları önemli bir rol oynuyor.
Ebeveynlerin okullarda verilen yabancı dil eğitimini destekleyici nitelikte kısa hikayeler ve kitaplarla çocuklarının yabancı dil öğrenmelerine olumlu katkı sağlamaları mümkün.
Yabancı dili sadece gramer ve kurallarıyla öğretmek ya da öğrenmekten öte, ailelerin resimli hikayeler ve kitaplar aracılığıyla, bu ilgiyi canlı tutmaları, dil öğrenmeyi sadece okulda yapılan bir etkinlikten çok birlikte okuyarak, paylaşarak olumlu ve gündelik bir deneyime dönüştürmeleri için yabancı dildeki kitapların çocukların kütüphanelerinde bulunmasının teşvik edici bir rolü olabilir.
Sayfamızda çocuk kitapları hakkında bilgiler vermeyi, çocukların özellikle yabancı dil öğrenmede teşvik edilmesi ile ilgili blog yazıları da paylaşacağız.
Siz de eğer çocuğunuza okuduğunuz ve beğendiğiniz kitaplar varsa bizimle iletişime geçebilir bu kitaplar hakkında bilgi verebilirsiniz.
Sitemizde ilerideki dönemlerde ikinci el İngilizce kitap satışı da yapmayı hedefliyoruz. Sitemizle ya da siparişlerinizle ilgili her türden sorularınız için bize ‘iletişim’ linkinden ulaşabilirsiniz.
Keyifli okumalar dileğiyle…

Bunu paylaş: